Czy SPF 50 jest dobry dla Twojej skóry?

Jeśli zauważyłeś, że Twoja skóra staje się sucha i szorstka, to z pewnością słyszałeś termin SPF. Obecnie każdy chce kupić SPF 50, ponieważ jest on dobry dla jego skóry. Ale pojawia się pytanie, czy jest on dobry dla Twojej skóry?

Odpowiedź brzmi tak, ale zależy to od rodzaju filtra przeciwsłonecznego. SPF 50 chroni Cię przed promieniami UVA, które powodują zmarszczki i drobne linie, jak również SPF 50 chroni Cię przed promieniami UVB, które powodują poparzenia słoneczne i opaleniznę.

Tak więc, gdy zastosujesz krem z filtrem SPF 50, oznacza to, że Twoja skóra otrzyma taką samą ochronę, jak gdybyś zastosował krem z filtrem SPF 100.

Nie chcę jednak sugerować, że należy stosować SPF 50 jako zamiennik SPF 100, bo nie będzie to skuteczne. Ale jeśli chcesz mieć doskonałą skórę, powinieneś używać SPF 50 wraz z filtrem SPF 100.

Wnioski:

SPF 50 nie jest złą rzeczą, ale powinieneś używać go tylko z filtrem przeciwsłonecznym, który ma SPF 100. Filtr przeciwsłoneczny zapewni Ci taką samą ochronę jak SPF 100, ale SPF 50 da Ci trochę więcej ochrony.