Jak pozbyć się zaskórników

Czy wiesz, że zaskórniki są spowodowane przez zanieczyszczenia uwięzione w porach? Tak, masz rację. Pewnie słyszałaś już wcześniej o terminie “pory”, ale czy wiedziałaś, że jak pozbyć się zaskórników?

Wiem, że znasz odpowiedź na moje pytanie. Odpowiedź jest taka, że bardzo łatwo jest pozbyć się zaskórników. Ale zanim to nastąpi, musimy wiedzieć, czym są zaskórniki i jak się ich pozbyć.

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki to małe czarno-białe guzki obecne na skórze. Wyglądają jak blizny po trądziku, ale nie są takie same. Zaskórniki są spowodowane przez gruczoły olejowe, które znajdują się wewnątrz naszych porów. Kiedy te gruczoły są wypełnione dużą ilością oleju, blokują się i ta blokada prowadzi do powstawania zaskórników.

Jak pozbyć się zaskórników?

Jeśli cierpisz z powodu tego problemu to musisz wiedzieć, że istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbycie się zaskórników. Oto lista kilku skutecznych sposobów na pozbycie się zaskórników.

1. Używaj oleju kokosowego

Olej kokosowy jest jednym z najlepszych środków na pozbycie się zaskórników. Możesz go używać do całego ciała. Wymieszaj olej kokosowy z dowolnym innym olejkiem eterycznym. Po tym, weź wacik i pocieraj mieszaninę w dotkniętym obszarze przez 1 do 2 minut.

2. Weź olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest również dobrym środkiem, aby pozbyć się zaskórników. Jest to naturalny olej i zawiera właściwości antybakteryjne. To pomaga oczyścić skórę.

3. Weź sodę oczyszczoną

Możesz również zastosować sodę oczyszczoną, aby pozbyć się zaskórników. Soda oczyszczona zawiera wodorowęglan sodu, który pomoże otworzyć zablokowany por.

4. Weź olejek migdałowy

Olej migdałowy jest również dobrą opcją, aby pozbyć się zaskórników. Jest to naturalny olej i będzie również pomóc oczyścić skórę.

5. Użyj octu jabłkowego (cider vinegar)

Ocet jabłkowy cydr jest również naturalnym składnikiem, który pomoże pozbyć się zaskórników.

6. Weź sok z cytryny

Sok z cytryny jest również naturalnym i skutecznym środkiem na pozbycie się zaskórników. Zastosuj kroplę soku z cytryny w dotkniętym obszarze przez 30 sekund, a następnie umyj go letnią wodą.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się artykuł o tym, jak pozbyć się zaskórników. Jeśli nie znasz najlepszego i skutecznego sposobu na pozbycie się zaskórników to możesz spróbować tych metod. Podzieliłam się z Tobą również kilkoma naturalnymi domowymi sposobami na zaskórniki.