Tarczyca a zmiany skórne: Przyczyny i leczenie

Tarczyca jest gruczołem w kształcie motyla, który leży u podstawy szyi i jest odpowiedzialny za kontrolę tempa metabolizmu w organizmie. Tarczyca wydziela hormon zwany tyroksyną (T4), który pomaga w regulacji tempa metabolizmu organizmu.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że tarczyca nie jest pojedynczy organ, ale raczej zbiór kilku pęcherzyków, które jest również nazywany guzki. Te pęcherzyki znajdują się w tarczycy i są odpowiedzialne za produkcję hormonu zwanego T3 i T4. Tarczyca znajduje się u podstawy szyi, a jej wielkość różni się w zależności od osoby.

Dlaczego musimy brać pod uwagę tarczycę?

Jak wiemy, że tarczyca jest odpowiedzialna za kontrolowanie tempa metabolizmu w organizmie i jeśli tarczyca nie działa prawidłowo, to będzie prowadzić do różnych chorób i problemów. Dlatego musimy mieć właściwe zrozumienie o tarczycy i objawy choroby tarczycy.

Objawy choroby gruczołu tarczowego:

1. Utrata wagi.

2. Zmęczenie

3. Niska temperatura ciała

4. Suchość skóry

5. Trudności w oddychaniu

6. Trudności w koncentracji

7. Nieregularny cykl snu

8. Bladość skóry

9. Skurcze mięśni

10. Obrzęk dłoni i stóp

Choroby tarczycy można podzielić na dwie grupy:

1. Niedoczynność tarczycy

2. Nadczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy:

Jest to najczęstszy problem napotykany przez ludzi, ponieważ jest to stan, w którym tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonu T4. Jest to uważane za niedoczynność tarczycy.

Nadczynność tarczycy:

Jest to stan przeciwny do niedoczynności tarczycy i jest to stan, w którym tarczyca produkuje zbyt dużą ilość hormonu, który jest nazywany nadczynnością tarczycy.

Przyczyny chorób tarczycy:

Najczęstsza przyczyna choroby tarczycy wynika z przyjmowania pewnych produktów spożywczych, które są znane jako goitrogeny. Jest to grupa związków, które są odpowiedzialne za powodowanie wola lub obrzęku tarczycy.