Top 5 skutecznych przepisów na kolację Gua Sha

Gua sha to tradycyjna chińska technika masażu, która obejmuje kilka kroków, które obejmują pocieranie skóry za pomocą narzędzia. Aby uzyskać najlepsze korzyści z gua sha, musisz upewnić się, że stosujesz właściwą technikę. Najczęstsze błędy popełniane podczas praktykowania gua sha to pocieranie skóry zbyt mocno lub zbyt mocno. Jest to częsty błąd, ponieważ kiedy pocierasz skórę narzędziem, staje się ono twarde, a kiedy pocierasz ją przez dłuższy czas, narzędzie staje się tępe.

Innym błędem, który popełnisz jest zastosowanie narzędzia na konkretnym obszarze ciała. Kiedy popełnisz błąd, otrzymasz pożądany rezultat, ale nie będzie on wystarczająco skuteczny. Tak więc, postępuj zgodnie z odpowiednimi przepisami gua sha i praktykuj je prawidłowo, aby uzyskać skuteczne wyniki.

1. Gua Sha z kokosa

W tym przepisie będziesz potrzebował:

– 1 łyżka oleju kokosowego

– 2 szklanki wody

– Miska

– łyżka

– ręcznik

– Mata

Zacznij od wcierania oleju kokosowego w ciało, zaczynając od głowy do stóp. Po masażu, trzeba będzie wytrzeć skórę ręcznikiem. Teraz trzeba będzie zacząć pocierać ręcznik na skórze. Trzeba będzie pocierać go przez kilka minut, aż zauważysz czerwony kolor na ręczniku. Następnie należy zdjąć ręcznik i pocierać skórę łyżką. Trzeba będzie pocierać łyżkę powoli na tym samym miejscu przez około pięć minut. Po tym czasie trzeba będzie opłukać łyżkę i miskę z wodą.

2. Zielona Herbata Gua Sha

Jest to najbardziej skuteczne gua sha dla włosów. Trzeba będzie przygotować ten przepis przed rozpoczęciem masażu. Zacznij od zagotowania filiżanki wody i dodaj do niej jedną torebkę herbaty. Teraz, przykryć garnek i pozostawić go do wrzenia przez około trzy minuty. Po tym czasie trzeba będzie wyjąć torebkę z herbatą i pozwolić jej ostygnąć. Następnie należy przelać herbatę do szklanki. Teraz trzeba będzie dodać filiżankę zimnej wody i wymieszać. Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca, ponieważ zniszczy twoje włosy.

3. Cytrynowe Gua Sha

W tym przepisie, trzeba będzie:

– 2 łyżki stołowe soku z cytryny

– 1 łyżka miodu

– Czysta miska

– mata

– łyżka

– Ręcznik

Zacznij od nacierania sokiem z cytryny swojego ciała i wytrzyj go ręcznikiem. Następnie, trzeba będzie pocierać sok z cytryny z łyżką na tym samym miejscu przez około pięć minut. Będziesz musiał powtórzyć ten krok przez około 30 minut.

4. Imbir Gua Sha (Ginger Gua Sha)

W tym przepisie, trzeba będzie:

– 1 łyżka stołowa imbiru w proszku

– 1 łyżeczka soli

– 1 szklanka wody

– Ręcznik

– mata

– Łyżka

Zacznij od nacierania soli na ciało i wytrzyj ją ręcznikiem. Następnie